Petek Temizliği

Radyatörlerde zamanla oluşan tortu ve partiküller ısınmayı dolaylı yönden etkiler. Petekler ilaçlı ve basınçlı makina ile bu tortu ve partiküllerden arındırılır. Temiz su ile durulaması yapıldıktan sonra petekler test edilerek kullanıcıya teslim edilir.

Petek temizliği  kireçlenmiş, paslanmış ve petek tabanlarının arkında tortulaşmış maddelerin oluşması itibarı ile kalorifer peteğinin tam anlamıyla su dolaşımını sağlayamaması ve boruların tıkanmış olması itibariyle uzman tesisatçı şirketimiz sebebi ile yapılan bir işlemdir.

Petek temizleme işleminde şirketimiz elemanları, hususi kimyasal içeriklerle beraber uygar temizleme cihazları kullanmaktadır. Kaloriferlerdeki ısınma derdi, su akışının hızlı bir biçimde sağlanamadığı yıllarda ortaya çıkmasından dolayı petek temizleme işlemindeki en temel erek bu suyun içinde mevcut durumda bulunan kireç ve gibi yabancı maddeler yüzünden zayıflamış durumdaki su akışını talep edilen seviyesine ulaştırmaktır.

Peteklerin içinde yıllarca birikmiş olan ve tepkime oluşturan bu kimyasal maddeleri ve kireçlenmeyi ortadan kaldırmak için uygulanan özel kimyasal maddeler yardımı ile arzulanan su akış hızını lüzumlu seviyeye çıkarmak çok fazla geç ısınma ve ya hiç ısınamama problemini de çözmüş olmak demektir.

Kombi ve kalorifer peteklerinizi monte, de-monte olayına girmeden hemen temizleme işlemini gerçekleştirebilen kuruluş olarak, ısıtma sisteminizden aşırı daha yüksek verim elde edebilmeniz için bu işin dikkat çekici aralıklarla yapılması gereken bir bakım olduğunu vurgulamak istiyoruz.

Böylelikle kış aylarında yakıt tasarrufunu elde etmiş olacaksınız ki bu faturaları dert etmeden epey bir sorunsuzca bir şekilde ısınabilmenin tadını çıkarabileceksiniz.

petek_temizligi_cekmekoy

Sezer Teknik Petek Temizliği hizmetlerinden yararlanmak için  0531 939 58 37  ve  0536 347 54 97 telefonlarımızı arayabilir ücretsiz servis kaydı yaptırabilirsiniz.